Červen 2018

Fuji-san

12. června 2018 v 11:29 Zajímavosti
Nejvyšší hora Japonska, se svými 3776 metry, se nazývá Fuji-san (富士山) a nachází se na hlavním ostrově Honshu asi 100 km jihozápadně od Tokya. Původ jména "Fuji" není úplně znám, význam znaků však znamná -dobrá budoucnost (dobrý život). San za slovem Fuji znamená hora. Fuji i dnes je považována za aktivní sopku, ikdyž poslední erupce byla hlášena roku 1707.

První zmínka o tomto monumentu je již z roku 713, kdy jej zmiňuje vládní dokument. Fuji-san je světově známá a je jedním z hlavním symbolů Japonska. Vyskytuje se ve slavných dílech japonských umělců jako je například - Hokusai. hokusai, fujisan, fuji, fuji-san

Hora Fuji je obklopena mnoha chrámy a zdolání hory byl už od roku 1868 náboženský rutuál. Ženám však byl nepřípustý. I dodnes můžete tento rituál vyzkoušet. Ideální období je začátek července až do začátku září. Na Fujisan se nachází 10 stanic na kterých si můžete odpočinout, přičemž prvních pět je nejfrektovanějších.

Goraiko je výraz pro východ slunce na vrcholku Fuji. Začíná se nejlépe z osmé stanice, čili musíme už začít o den dříve. Poté kolem jedné ráno vyrazíte svou cestu na vrchol. Kolem 4:30 byste tam, tak měli dorazit a neměl by vám uniknout úžasný a nezapomenutelný výhled.

fujisan