Krása japonských parků

11. března 2018 v 11:18 |  Zajímavosti
V dnešní době se i v České republice nachází mnoho parků, stejně však si myslím, že ty japonské mají své osobité kouzlo. Upravené propletené cestičky, které vás zavedou do chrámu či k rybníčku. Z obou stran bývají cestičky obklopeny krásnými stromy buď sakurami, švestkami nebo jehličnany, které jsou překrásně upraveny. Když se nacházíte ve veřejně dostupném parku, bývají zde i hřiště pro děti a mnoho laviček na odpočinutí, abyste se mohli i nadále kochat touto krásou.
Převážně záleží na parku, ale v některých se nachází cedulky, kde jsou popsané právě oné květiny a stromy. Někdy tyto cedulky můžete najít v parku, někdy se nachází i u obyčejného stromu u silnice.
V tradičních parcích se také nachází zenová zahrada, která je složena z miniaturních kamínků. I tyto zahrady musí být pečlivě opracovávány. Minimálně 2x do týdne by měly být kamínky upraveny, aby neztrácely tradiční efekt krásy.
Do některých parků se dostanete jen pokud zaplatíte vstupné. Obvykle to nebývá drahé, proto bych doporučila do těchto parků investovat.
Po Japonsku je mnoho parků. Určitě v určité období je hezký vždy jiný park, ale stejně bych určitě doporučila park v Kanazawě (Kenrokuen park). Zde se vstupné platí, ale určitě to stojí za to. Rozlehlost parků, posezení a krásné pohledy na překrásnou přírodu jen tak nespatříte. Dokonce se v areálu nachází i šintoistický chrám, kde si můžete koupit omamori za nepatrnou částku. Hned u chrámu se nachází rybníček, kde jsme shodou okolností také uviděli volavku, která dala parku zcela jiný nádech. Hned jsme si byli schopni představit tehdejší přírodu a kouzlo Japonska. Tak až se budete rozmýšlet jestli zaplatíte 200 yenů za vstup do parku, tak neváhejte!!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama