Zvěrokruh

5. února 2018 v 13:57 |  Japonské legendy
Tato legenda zase není přímo japonská, většinou se japonské a čínské legendy promýchávají. Japonský a čínský zvěrokruh se od toho našeho velmi liší. V tom asijském se nachází 12 zvířat - krysa, býk, tygr, králík, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes, prase. Jde o to, že mezi tato zvířata měla patřit ještě kočka.
Legenda říká, že Bůh se měl po Novém Roce sejít se všemi zvířaty a prodiskutovat s nimi, kdo bude ve zvěrokruhu. Kočka však spala na stromě a nic neslyšela. Krysa jí měla vyřídit, kdy se mají sejít, aby o nic nepřišla. Po Novém Roce se sešli všechna zvířata až na kočku,krysa jí totiž řekla, že se mají sejít o den později. Další den kočka přišla na místo, ale nikdi nikde nebyl. Kočka zdrcena, že nní ve zvěrokruhu od té doby ze srdce nenávidí krysu a snaží se ji polapit kdykoliv má příležitost.
Tahle legenda mi přijde neuvěřitelně roztomilá. Nejen že vysvětluje, proč kočka není ve zvěrokruhu, ale také, proč kočky nenávidí myši.
Jestli by měl někdo zájem si přečíst tuto legendu v japonštině (pro děti), tak tady je odkaz. Je to pomalu namluvené,takže naprosto ideální pro učení.
http://hukumusume.com/douwa/pc/jap/01/01.htm
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ruen Ruen | 5. února 2018 v 16:05 | Reagovat

Nad zvěrokruhem jsem se kdysi zamyslel. Možná mě tenkrát napadla i otázka "kočky", ale abych k něčemu došel pochybuju. Mimo to, zajímavá legenda... Chudák kočka.

Taky děkuju za zpříjemněnou cestu vlakem. Jen ať moc brzo nevyčerpáš všechna témata na psaní. :D

2 Dana Dana | 5. února 2018 v 18:35 | Reagovat

[1]:  haha tak určitě je zajímavé, jak vůbec taková legenda vznikla. :) Jak to někoho mohlo vůbec napadnout..  
Nemáš zač. Mám toho v zásobě ještě hodně, takže zatím to nehrozí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama