Tanabata

7. února 2018 v 15:33 |  Japonské legendy
Tanabata, také známý jako hvězdný festival, se většinou slaví 7.7 (někdy i o měsíc později). Do Japonska tato legenda přišla v období Heian, což je v cca 8. století.
Legenda vypráví příběh o princezně na nebesích Orihime, která ve velké nebeské řece (říká se mléčné dráze) namáčela krásné kimono. Při namáčení byla velmi smutná, že nemá žádného milého, a to jejímu otci trhalo srdce. Její otec byl bůh nebes, a tak zajistil své dceři setkání s Hikoboshim. Hikoboshi byl obyčejný pasáček dobytka, ale Orihime se do něj celým svým srdcem zamilovala.
Otec po Orihime vždy chtěl jen jednu věc a to tkaní překrásných kimon. To Orihime po setkáním s Hikoboshim však přestala dělat. Hikoboshi také přestal pást dobytek a byl jen a jen s Orihime. To se nelíbilo bohu nebes, ten se rozčílil a zakázal dvěma zamilovaným, aby se spolu setkávali. Řeku, která je rozdělovala rozbouřil, ale Orihime celá zoufalá usmlouvala alespoň jeden den v roce, kdy se se svým milým může vidět. Když ptáci postaví most a dovolí jí přejít na druhou stranu a to v den 7.7. Ovšem říká se, že pokud bude špatné počasí, ptáci nebudou moct most postavit a milenci se budou moct vidět zase až příští rok. Právě proto mnoho Japonců doufá v krásné počasí.
Je také zvykem, že Japonci píšou své přání na barevné papírky a věší je na bambusové výhonky. Samozřejmě by se potom přání mělo splnit. Zkusíte si 7.7 napsat na papírek své přání??
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama