Růžový déšt sakur

16. února 2018 v 15:54 |  Zajímavosti
Sakury, národní stromy Japonska jsou jedním z nejznámějších symbolů a mají dloihou tradici. Existuje přes 600 druhů různých druhů sakur. Je neuvěřitelné, že jich je tolik a Japonci k nim chovají neuvěřitelnou úctu.
Když jsem byla poprvé v Japonsku, bylo to zrovna v tem samý čas, kdy kvetly sakury. Náhodou jsem byla u hradu Himeji, kde se nácházelo mnoho těchto stromů a jak je to v Japonsku běžné, bylo zde i hodně lidí. Jedna Japonka si nevšimla vyčnívající větvičky a lehce do ní drkla. Hned se pozastavila a větvičku zastavila, aby se nehýbala. Poté si udělala fotku a pokračovala v chůzi. Pro mě to bylo něco neuvěřitelného. To, jak měla o strom starost, jestli náhodou větvičku neulomila, to my Češi jen tak neznáme a myslím, že je to škoda. Zapomínáme na krásy naší přírody a nevšímáme si ji.
V Japonsku v tomto období probíhá tzv. hanami - "koukání na kěty". Japonci si vemou většinou igelitovou plachtu nebo deku a jdou si s rodinoum známými nebo kolegami sednout pod květy sakur. Někdy tam sedí až dlouho do večera.
Když už sakury odkvétají, květy začínají padat a to připomíná padající déšt nebo sníh. Květy se nacháí úplně všude, na oblečení, ve fontánách nebo v řekách. Je to překrásný pohled, který stojí za to.
Toto období má však jednu vadu. Je všude neuvěřitelně přelidníno. Není park, kde by nekroužilo stovky Japonců a nedělalo fotky sakur. Na druhou stranu, kdo by odolal?
sakura
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama