Červená nit osudu

5. února 2018 v 10:24 |  Japonské legendy
Tato legenda není čistě japonská, pochází původně z Číny. V Číně Bohové při narození obmotají lidem kotníky červenou nití. Ti lidé, kteří jsou takto spojeni se mají v životě setkat. Postupem dospívání člověka se nit zkracuje až toho daného člověka potkáme. V Japonsku však nejsou obvázané kotníky, ale malíčky.
Legenda praví, že lidé spojeni červenou nití mají společný příběh, nezaleží na místě, čase nebo okolnostech. Červená nit se bude natahovat a natahovat, ale nikdy se nepřetrhne.
Hodně lidí si nechává červenou nit vytetovat, aby bylo vidět, že jsou se svým partnerem "spojeni". Romantika je na místě, protože původně nás stará legenda zavede do staré číny, kde si hraje jeden malý chlapec. Ten potká starého pána (Boha, který zavazoval červenou nit) a ten starý pán ukáže na malou holčičku a poví mu, že jeto jeho budoucí žena. Malý chlapec, který nechce o budoucnosti a manželství nic slyšet veme kámen a hodí ho po dívce. O několik let později chlapec dospěje. Rodiče domluví manželství a v den jeho svatby uvidí svou nastávající se závojem přehozeným přes obličej. Když se závoj odhalí, uvidí překrasnou dívku, nejkrásnější z vesnice. Jenom si všimne jizvičky na obočí a tak se ji zeptá od čeho to má. Jeho nastávající odpoví, že si jednou sama hrála, když v tu z ničeho nic nějaký chlapec po ní hodil kamenem. A muž si uvědomil, že tehdy starý muž mluvil pravdu a toto je jeho osudová láska.
Na toto téma vzniklo hodně filmů a seriálů. Toto téma se vyskyuje i v japonských písničkách jako např. Just be friends
Tak snad vám červená nit osudu přišla zajímavá a uvidíme se zase u dalšího článku. Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Už jste našli vaši osudovou lásku?

Ano :3 0% (0)
Ne, ještě pořád hledám... 100% (1)

Komentáře

1 stories-of-a-chaotic-mind stories-of-a-chaotic-mind | Web | 5. února 2018 v 12:54 | Reagovat

Hodně zajímavá legenda. Něco na tom asi bude. Ale je to zvláštní. Může být láska mezi mrtvým a živým? To mne poslední dobou dost napadá, ale je jedno proč...

2 Dana Dana | 5. února 2018 v 13:19 | Reagovat

[1]: Řekla bych, že může být.. jenom bude stále nenaplněná. Alespoň do té doby dokud se oba neuvidí na druhé straně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama